Książka dla Twojego dziecka!

Idzie wielkimi krokami

Zbliża się Dzień Dziecka. Co można podarować dziecku w tak wyjątkowy dzień? Jaki wybrać prezent dla dziewczynki, a jaki dla chłopca? Na pewno ucieszy się z książki! Tylko teraz, która będzie najlepsza? Wydano przecież tak wiele i różnorodnych historii, że wybranie odpowiedniego prezentu staje się dużym wyzwaniem. Tutaj podpowiemy Wam, co wybrać dla małych pociech.

Pomocna dłoń

– „Jak kózka uczyła się pływać?” Nele Moost

Bajka skierowana zarówno do dzieci, rodziców, jak i nauczycieli, psychologów. Zwierzęta zamieszkujące las postanowiły stworzyć szkołę. Ich celem stało się posiadanie wszystkich podstawowych umiejętności. Chcą pływać, latać i wspinać się po drzewach. Każde zwierzątko musi się tego nauczyć. Wspaniała historia o przełamywaniu lęków, zdobywaniu pewności siebie i dostrzeżeniu swojego potencjału.

– „Kura Adela. Jak kura nie chciała być kurą” Joanna Krzyżanek

Dzieci uwielbiają takie książki. W środku znajdują się obrazki, duża czcionka i wiele powtórzeń. Każdy rozdział skupia się na innej literce, zatem dziecko może nauczyć się prawidłowo korzystać z liter, układać je w słowa, których świadomie używa i rozumie.

– „Zebra” Ifi Ude

To trochę inna książka, ponieważ porusza problem odmienności, o tym, że wszyscy różnią się od siebie i nie jest to nic złego. Ja, Ty, kolega ze szkolnej ławki, mama, siostra, brat – każdy jest inny i to jest wyjątkowe! Główna bohaterka bajki to zebra, która została wyrzucona z grupy, bo jej paski nie pasowały do pasków pozostałych zebr. Zebra była z tego powodu smutna, nie rozumiała dlaczego jest tak nielubiana, cały czas wspierali ją rodzice i to dzięki nim udało jej się przezwyciężyć całą sytuację. „Zebra” zawiera ważny przekaz, który powinien być wyjaśniany już od najmłodszych lat.

– „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci” Petra Maria Schmitt, Christian Dreller

Ta pozycja jest skierowana do wszystkich, małych i dużych. Wiele ciekawych faktów wzbogaconych w barwne obrazki z pewnością przemówią i pozostaną w pamięci niejednego ciekawskiego czytelnika.

– „Lew Staszek i siła uważności” Agnieszka Pawłowska

Tytułowy bohater od pewnego czasu boryka się z problemem. Nad jego bujną grzywą czasem pojawiają się burzowe chmury, czyli przeróżne emocje, z którymi nie zawsze potrafi sobie poradzić. Przez zmienność nastroju i charakter, Staszkowi zdarza się nieświadomie krzywdzić swoich bliskich. Ta pozycja książkowa opowiada o tym, że ucieczka przed emocjami, walka z nimi, nie są dobrymi pomysłami. Autorzy radzą, że można je przezwyciężyć.

– „Nietoperzyca Kaja i piękno uważności” Agnieszka Pawłowska

Kaja jest bardzo nieśmiała i niepewna. Nie za bardzo w siebie wierzy, przejmuje się zdaniem innych, więc stara się nie stawać na ich drodze. Takie zachowanie sprawiło, że stała się samotna. Książka jest o tym, że należy przełamywać strach, trzeba dobrze siebie oceniać, nie można zakładać najgorszego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *